Дзвонять колектори що робити
30.04.2020Кредит – це найпростіший і найпопулярніший спосіб вирішення фінансових проблем. Грамотне використання позикових коштів дозволяє створювати та масштабувати бізнес, купувати нерухомість, автомобілі, необхідні речі або просто задовольняти поточні потреби у складний час.
На жаль, багато позичальників переоцінюють свої фінансові можливості і не враховують ризики. це веде до накопичення боргів з усіма наслідками. Вже через кілька днів після прострочення планового платежу починаються дзвінки від кредитора, а якщо позичальник не зможе виплатити позику протягом 30 або більше днів. проблемну позику передають відділу зі стягнення боргів або стороннім колекторським компаніям.
Дзвонять колектори: що робити і коли чекати у гості
Якщо вам зателефонували колектори і вимагають повернути борг – це означає, що ваш кредитор передав проблемну позику компанії, яка спеціалізується на стягненні заборгованості будь-якими законними методами. Але за своїм виконанням ці методи часто межують з незаконними, що чинить додатковий психологічний тиск на боржника.
На перших етапах роботи з клієнтом колектори турбують регулярними дзвінками. Фахівці колекторських компаній є відмінними психологами, вони враховують поведінкові особливості конкретного клієнта, тому &lquo;відбутися» відмовками навряд чи вийде, а дзвінки перетворитися на постійну «настирливість» із періодичними загрозами.
Візити колекторів за місцем проживання позичальника відбуваються нечасто. це вимагає часу та певних витрат. Але якщо суттєвий борг або боржник змінює SIM карту в телефоні – візит колекторів не змусить довго чекати.
Запам'ятайте! Ви не зобов'язані відчиняти двері колекторам та пускати їх у своє житло без представників правоохоронних органів (за рішенням суду). Але як показує практика, колектори вміють зробити життя боржника нестерпним. Тому краще закрити борг якомога раніше – це позбавить вас життя в постійному стресі.
Як закрити борг, щоб колектори перестали дзвонити?
Погасити заборгованість у складному фінансовому становищі – це важке, але здійсненне завдання. Сьогодні існує три популярні способи, які дозволяють позбутися настирливих колекторів:
- Перекредитування у системному банку – вигідне рішення для людей, які мають гарну кредитну історію та високий офіційний дохід. На жаль, більшість боржників відразу потрапляє до «чорних» списки банків і отримує погану кредитну історію, через яку слід відмова у видачі позики;
- Перекредитування до МФО – мікрокредитні фінансові організації надають позики клієнтам із непогашеними боргами у банках. Але такий спосіб вирішення питань з колекторами має дві істотні недоліки, на які складно погодитися більшості позичальників:
- Обмежені суми кредитування – максимальний розмір кредиту до 15-20 грн;
- Високі процентні ставки – більшість МФО пропонує мікропозику під 1-2% на день. Річний % становить 360-720%, що «заганяє» позичальника у непосильну боргову кабалу.
- Перекредитування у небанківських фінансових організаціях – найоптимальніше рішення на ринку, що дозволяє погасити старі борги на максимально вигідних умовах, під низький відсоток – до 24% річних. Вони не вимагають від позичальника довідки про доходи та позитивну кредитну історію, сума кредиту може становити до 30 млн грн. Єдиною умовою є видача кредиту під заставу нерухомості (до 80% вартості заставного майна).
Скориставшись одним із вище представлених рішень, боржник зможе знайти оптимальний варіант вирішення питання із дзвінками колекторів. Також це дозволить вийти із ситуації з мінімальними моральними, репутаційними та матеріальними втратами.
На початку року українські банки пропонували клієнтам купити квартиру в іпотеку з річною ставкою 17-18% і навіть говорили про можливе зниження.
Кредитна історія відображає сумлінність позичальника - так вважають абсолютно всі банки