Ваш надійний фінансовий партнер!
укр | ру

Як вигідно купити квартиру в іпотеку в 2020 році: де взяти позику

Як вигідно купити квартиру в іпотеку в 2020 році: де взяти позику

24.04.2020
 

На початку року українські банки пропонували клієнтам купити квартиру в іпотеку з річною ставкою 17-18% і навіть говорили про можливе її зниження. Нині ситуація кардинально змінилася. В умовах тотального безробіття та підвищених ризиків для банківського сектора, спочатку жорсткі вимоги до позичальника багаторазово посилилися. сьогодні дуже складно отримати заповітний кредит навіть людині з високим рівнем офіційних доходів та ідеальною кредитною історією.

       Якщо у вас є кілька прострочок платежів за минулими кредитами чи ні високих офіційних доходів – ймовірність відмови у видачі іпотечного кредиту системним банком наближається до 100%. Після часткового або повного скасування чинних обмежень банківський сектор України залишиться під серйозним тиском, який не дозволить послабити вимоги до позичальника мінімум до кінця року.

       Маючи ідеальну кредитну історію та високий офіційний дохід, ви сьогодні можете претендувати на іпотеку від банку під 18-25% річних. Розмір ставки прямо залежить від обраного банку, а також наявності прихованих комісій, страховок, додаткових платежів. Середня ставка по ринку з урахуванням додаткових витрат на обслуговування кредиту становить 25% річних.

    У більшості системних банків, при оформленні кредиту на покупку квартири, вас можуть порадувати такими прихованими платежами:

 • Страхування здоров'я/життя позичальника – щорічно 0,5-1% від розміру позики, до моменту повної виплати іпотеки;
 • Страхування іпотечної нерухомості – 0,7-1% від суми кредиту, до моменту повної виплати позики;
 • Рожева комісія при видачі кредиту – 0,7-1%;

       Також, більшість банків проводять оцінку ринкової вартості нерухомості, що купується за рахунок позичальника (від 500 грн і вище). Враховуючи поточну ситуацію на ринку кредитування, вигідно купити квартиру в іпотеку від системних банків не вийде, тому варто розглянути альтернативний варіант від небанківських фінансових організацій.

     Кредит на купівлю квартири від небанківських кредитних організацій

     Небанківські фінансові організації виявилися найстійкішими на ринку іпотечного кредитування України у 2020 році. це пояснюється двома ключовими факторами:

 1. Небанківські фінансові організації не підпадають під жорсткі вимоги НБУ;
 2. Кредити, що видаються, забезпечені заставним майном (видача позики проводиться під заставу нерухомості).

        Якщо банківська іпотека та розстрочка від забудовників практично зникли з ринку нерухомості, небанківські фінансові організації продовжують видавати кредити на купівлю квартир. Більше того, вони не змінили умови надання кредитів із початку року. Єдиним обмеженням є сума позики, що видається, яка може становити 30 млн. грн, але не більше 80% від вартості заставного майна.

     Сьогодні ставка іпотечної позики у небанківській кредитній організації «Гроші 24» складає від 18 до 24% річних. Істотною перевагою є відсутність у договорі прихованих платежів чи додаткових комісій. Для оформлення іпотечного кредиту під заставу нерухомості потрібно мінімальний пакет документів (не потрібна довідка про доходи та хороша кредитна історія).

       На відміну від банку, де схвалення кредиту та отримання цільових коштів займає кілька тижнів, «Гроші 24» приймають рішення протягом 30 хвилин після надання документів, а кошти видаються того ж чи наступного дня!

Всі публікації
Заявка на кредит
Залишились питання? Задайте їх фахівцю!

Кредитна історія відображає сумлінність позичальника - так вважають абсолютно всі банки...Переглянути

Дзвонять колектори: що робити і коли чекати у гості...Переглянути

Приклад розрахунку вартості кредиту
  • Сума кредиту: 100 000 гривень
  • Відсоткова ставка: 22% річних
  • Вартість заставного об'єкту: 200 000 гривень
  • Графік погашення: лише відсотки
  • Термін кредитування: 12 місяців.

  Витрати на оформлення кредиту
  Нотаріус послуги:

  • Договір іпотеки: 0,1% від вартості застави +2500 грн.
  • Договір позики: 1% від суми позики + 2500 грн.
  Загальна переплата за 12 місяців без урахування суми кредиту: 28 200 грн.
  З урахуванням відсотків та суми кредиту: 128 200 грн.

  Сума переплат може змінюватися у зв'язку з достроковим погашенням суми кредиту.
  Максимальна річна ставка 30%, включаючи судний відсоток, а також інші витрати, комісії за рік.