Як перекредитувати позику в кризу
16.03.2020Більшість українців користуються послугами різних фінустанов, для отримання кредиту на прийнятних умовах: від класичних банків та небанківських фінустанов, до мікрофінансових організацій та приватних кредиторів.
Ще у січні механізм видачі приватних кредитів працював як годинник. У країні був стабільний курс гривні і більшість позичальників не мали проблем із виплатою позик. Але стрімке поширення коронавірусу, що спровокував паніку на світових фінансових ринках, що призвело до початку масштабної економічної кризи. Його може відчути кожен: від зростання курсу $ та підвищення кредитних ставок у банках, до посилення вимог до позичальників та збільшення заборгованостей із заробітної плати. Особливо складно доводиться людям, які бажають зняти кредит із поганою кредитною історією для перекредитування старих боргів або іпотеки.
Як перекредитувати позику в період кризи
Рефінансування кредиту відноситься до фінансових операцій, що передбачають погашення зобов'язань позичальника перед кредитором за рахунок коштів, взятих на кращих умовах в іншій фінустанові.
Сьогодні існує кілька доступних способів рефінансування поточних позик. Кожен спосіб має свої особливості та переваги. Вибирати оптимальний варіант необхідно з урахуванням цілого комплексу факторів: термінів погашення боргу, умов видачі позики, розміру приватного кредиту і т.д.
- Перекредитування до МФО
Є гарним варіантом для «закриття» невеликих кредитних позик, у сумі до 10-15 тис. грн. Ключовою перевагою рефінансування у МФО вважається мінімальний пакет документів та оперативність оформлення мікрокредиту.
Ключовими недоліками є: високі ставки – до 180% річних, а також висока ймовірність відмови у видачі (за наявності кредитів в інших МФО чи банках).
- Рефінансування у банках
В умовах кризи, банківські установи рідко йдуть назустріч позичальникам, які мають якісь фінансові проблеми. Це пояснюється підвищеними вимогами НБУ до критеріїв відбору позичальників, що часто призводить до відмов у видачі нових кредитів для рефінансування старих боргів чи іпотечних позик.
Цей спосіб підходить людям, які мають стабільно високі «білі» прибутки, а також хорошу кредитну історію. Сума такого рефінансування може бути практично не обмежена (за наявності застави), а кредитування надає порівняно невисокий відсоток.
- Перекредитування у небанківській фінансовій організації «Гроші 24»
Компанія «Гроші 24» є небанківською фінансовою організацією, на яку не поширюються жорсткі вимоги НБУ щодо відбору позичальників. Тут видають позики для рефінансування кредитів на суму до 30 мільйонів гривень, під заставу нерухомості чи автомобіля (до 80% вартості заставного майна).
Кредит під заставу нерухомості у Києві чи інших містах України видається у день подання заявки, під низький відсоток – до 24% річних. Якщо клієнт рефінансує іпотечний борг, іпотека знімається з реєстру день у день (у банку ця процедура займає від 14 днів, а в інших небанківських організаціях – близько 5 діб).
На відміну від банків або інших кредитних організацій, фахівці «Гроші 24» не вимагають довідки про доходи, поруки третіх осіб або дуже хорошу кредитну історію.
Тепер ви знаєте, що перекредитувати позику на хороших умовах можна навіть у кризу, коли абсолютна більшість фінустанов посилює вимоги до позичальника!
Початок 2020 року не передвіщав жодних проблем в українській та світовій економіці.
Кредитна історія відображає сумлінність позичальника - так вважають абсолютно всі банки