Списання кредитів
02.07.2019Взяли кредит, але немає грошей, щоб розплатитися за борги? Сьогодні є кілька шляхів вирішення ситуації. Але варто пам'ятати, що «чарівного засобу», що дозволяє взяти позику і не виплачувати її – не існує. Системні банки спрямовують усі сили для того, щоб позичальники повертали борги, а це ваше: час, нерви та місяці бюрократичних процедур.
Коли банк може піти на списання боргу
Дії банківських установ суворо контролюють НБУ, вони можуть піти на списання боргу лише в крайніх випадках, коли є підтвердження неплатоспроможності клієнта. Але навіть у таких випадках отримати позитивне рішення про списання дуже складно. Відсутність коштів у позичальника та небажання банку списувати заборгованість веде до постійного збільшення боргового навантаження.
Системні банки можуть вирішити проблему боргу трьома різними способами:
- Списати кредит собі на збиток – банк бере на себе всі витрати за вашим кредитом, а ви стаєте вільним від боргів;
- Подати позов на боржника до суду – це досить дороге та клопітне заняття для банку. Його рідко використовують за наявності непогашених беззаставних кредитів на невеликі суми;
- Передати борг колекторським службам – досить ефективне рішення, що дозволяє повернути до 60% складних кредитів (про методи роботи колекторів в Україні є багато інформації).
Найчастіше за наявності проблемних кредитів банки пропонують реструктуризацію, що дозволяє відстрочити платежі на певний термін (2-3 місяці), але цей варіант підходить далеко не всім позичальникам.
Претендувати на списання кредиту можуть особи, які відповідають наступним критеріям:
- Після закінчення терміну давності за кредитом – 3 роки;
- Особи, які не мають майна, яке можна відсудити;
- Особи, які не бажають підписувати договір про реструктуризацію банківського боргу;
- Позичальники, які оголосили себе банкрутом:
- Борг має бути більше 30 мінімальних зарплат;
- Фізособа не повинна мати майна, яке підходить для стягнення;
- Протягом останніх двох місяців боржник виплачував менше 50% платежу;
- Банк має докази про неможливість подальшого погашення заборгованості.
Варто розуміти, що різні банки ведуть різну політику щодо списання боргів, тому претендувати на повне списання кредиту можуть лише одиниці – на інших чекає тривала бюрократична тяганина, колектори та судові процеси.
Рефінансування – зручний інструмент погашення боргів
Рефінансування – це популярний інструмент, що дозволяє позичальнику взяти новий кредит для погашення старого або об'єднати кілька кредитів в один, але на вигідніших умовах: з низькою ставкою або з меншим щомісячним платежем. На жаль, цей інструмент доступний лише для благонадійних клієнтів банку, які не мають проблемних кредитів.
Але на щастя, є фінансова компанія «Гроші 24», яка пропонує вигідні умови рефінансування проблемних кредитів під заставу нерухомості.
«Гроші24» – небанківська фінансова організація та її діяльність не підпадає під суворий контроль НБУ, тому тут видають позику клієнтам навіть із чорного списку під вигідний відсоток – до 24% річних (нижче ніж у більшості українських банків) без прихованих платежів та комісій.
Також не потрібний великий пакет документів, рішення про видачу приймається протягом 7 хвилин, а термін отримання грошей – до 2х годин.
Зателефонуйте +38 068-25-24-244, менеджери «Гроші 24» приймуть вашу заявку на отримання кредиту або проконсультують з питань, що цікавлять!
Як бути тим, кого скоротили чи кому потрібно закрити інший кредит, людям із поганою кредитною історією?
Кредитна історія відображає сумлінність позичальника - так вважають абсолютно всі банки