Як навчитися збирати гроші?
01.02.2019Навіть людина, якій вдається добре заробляти, наприкінці чергового місяця може виявити, що на реалізацію своєї мрії знову не вистачило грошей< /a>. Виправити проблему допоможуть прості рекомендації, які слід виконувати за кожної можливості.
Слідкуй за своїми витратами
Щоб уміти контролювати грошові потоки, достатньо мати уявлення про них на кінець місяця. Для цього слід фіксувати надходження за допомогою блокнота або спеціальної програми, наприклад CoinKeeper. Навіть найменші витрати потрібно щодня додавати до цього списку, щоб у результаті отримати детальну картину.
За результатами місяця потрібно підбити підсумки, які нерідко дивують. Завжди можна знайти те, від чого нескладно відмовитися. Наприклад, компанія American Airlines знизила свої щомісячні витрати на 40 000 доларів, скоротивши кількість оливок для пасажирів першого класу на одну. Звичайно, відмова від шоколадного батончика на обід не вплине на суму накопичень, але результат буде помітний.
Гендиректор компанії «Організація особистих фінансів» Олена Нікітіна рекомендує постійно вести контроль над надходженням та витратою коштів. Якщо робити це нудно, то завдання завжди можна спростити. Наприклад, вести підрахунок всього 2 тижні на місяць або кілька місяців на рік, доки звичка підраховувати витрати не буде вироблена. Важливо лише, щоб до контрольних відрізків потрапляв грудень, який залишається найскладнішим місяцем у плані фінансових витрат.
Заощадив = заробив
Простий підрахунок власного денного бюджету допоможе знайти чимало закономірностей. Майже кожна людина обов'язково витрачає на:
- транспорт;
- їду;
- розваги.
Якщо вдається скоротити витрати на ці регулярні статті, то отриману вигоду можна сміливо внести у плюс, тобто прибуток. Отриману економію потрібно помножити на 30, щоб отримати результат економії протягом місяця. Також чинимо і з витратами, від яких нікуди не подітися. До них залишиться додати комунальні платежі, а кошти, що залишилися, слід направити на накопичувальний рахунок, щоб випадково не взяти їх в обіг.
На думку Олени Нікітіної, саме самодисципліна відіграє вирішальну роль у накопиченні грошей. В іншому випадку навіть найвищий і стабільніший дохід не допоможе зберегти і десяту частку зарплати, а наприкінці місяця людина залишатиметься на мілині. Але тут є й свої переваги, адже за місяць у гаманці такої людини може набратися дрібниць на кілька сотень і навіть тисяч рублів.
Зберігай гроші в банку
Якщо немає можливості чітко контролювати свої фінансові вчинки, то краще максимально усунутись від накопичень. Гроші, які лежать удома під матрацом, легко витратити на необов'язкові покупки в інтернет-магазинах. Щоб уникнути подібної проблеми, їх слід покласти в банк, де для зняття коштів доведеться проходити складнішу процедуру, тому спокуса скористатися накопиченнями серед тижня буде нижчою.
Як зауважує Олена Нікітіна, основна загроза для будь-яких накопичень, що лежать удома, зовсім не пов'язана з різкою девальвацією чи грабіжниками. Нею виступає сам власник коштів, тож вільні гроші треба одразу ж вкладати. Це може бути купівля нерухомості чи акцій, вибір залежить лише від особистих уподобань. До того ж подібний метод накопичень з часом приноситиме реальну вигоду, збільшуючи пасивний дохід.
Кредитки – це зло
Основна проблема пластику полягає в тому, що він постійно створює спокусу скористатися грошима, що зберігається на цьому рахунку. Навіть якщо банк запевняє, що кредитка допоможе заощаджувати та заробляти на відсотках, не варто в це вірити. Пластик не створений для економії. Його єдина функція – полегшити витрати. Бажання людини постійно збільшуються за зростанням добробуту, тому з кредиткою є ризик покупки чергового перевидання вже наявного альбому або замовлення лобстера на вечерю.
Кредити – ще більше зло
Всі банки прагнуть запропонувати найцікавіші та нестандартні умови кредитування, але потрібно пам'ятати, що безкоштовний сир можливий лише в одному випадку – ndash; в мишоловці. Додатково до кредитів нерідко клієнт змушений використовувати інші фінансові інструменти, обтяжені комісією та не зовсім актуальними бонусами. Прикладом може стати «Каско», яке надається за менш вигідною ціною через автокредит, без якого скористатися страхуванням не вдасться.
Не давай, але й не бери у борг
Ця рекомендація має стати девізом у житті. Наприклад, у період Київської Русі діяла офіційна заборона на будь-яку лихварську діяльність, а певні обмежувальні заходи дотримувалися до моменту розпаду Росйської Імперії. Причина подібних дій центральної влади завжди пов'язана з тим, що життя в борг ніколи не може бути успішним і щасливим, адже позику одного разу доведеться повертати.
Фінансові питання часто спричиняють розлад у взаємовідносинах між близькими друзями та родичами. Якщо ж знайомі вирішили звернутися до тебе за допомогою, то не варто позичати більше, ніж можна спокійно пробачити для збереження дружніх стосунків. Від кількох сотень накопичення не постраждають, але 10 000 рублів можуть серйозно вплинути на фінансову стабільність.
Правильно розставлені пріоритети
Це правило йде останнім за рахунком, але зовсім не за своїм значенням. Збирати кошти на гіпотетичну чорну смугу завжди складно, тому краще робити заощадження для конкретної мети. Наприклад, купівля автомобіля, навчання дитини чи відпочинок за кордоном. Чим реальнішою та привабливішою буде мати мету, тим простіше йтиме до її реалізації. До того ж це допоможе позбавитися бажання скористатися накопиченнями для вирішення поточних проблем.
Олена Нікітіна нагадує, що в процесі накопичення завжди слід пам'ятати про знаменитий принцип латте. Він полягає в тому, що відмовившись від однієї чашки кави на день, можна заощадити кілька тисяч рублів на кінець місяця. Шлях до виконання мрії часто починається з самообмежень, але вони мають бути розумними та обґрунтованими. Спочатку це може бути складним, але саме так і працює накопичення.
На сьогоднішній день відомо кілька способів збирання грошей, тому завжди можна знайти більш ефективну
Кредитна історія відображає сумлінність позичальника - так вважають абсолютно всі банки