Ваш надійний фінансовий партнер!
укр | ру

Мистецтво збирати гроші: 5 найпоширеніших помилок

Мистецтво збирати гроші: 5 найпоширеніших помилок

01.02.2019
 

На сьогоднішній день відомо кілька способів збирання грошей, тому завжди можна знайти більш ефективну стратегію, що дозволяє накопичувати ще швидше, зберігаючи рівень життя на гідній позначці. Якщо ви вже накопичуєте гроші, то це рішення можна назвати лише похвальним, оскільки воно відкриває шлях до безпечного майбутнього. Ідеальний варіант для сучасної людини, яка живе в світі, що постійно змінюється, полягає в тому, щоб створити подушку безпеки, що забезпечує комфортне життя протягом півроку навіть за повної відсутності додаткових надходжень.

Експерт у фінансовому плануванні, Девід Блейлок, провів аналіз найпоширеніших і найпопулярніших стратегій накопичення, на основі яких підготував кілька важливих рекомендацій.

Стратегія № 1. Відкладаю те, що залишається

Цей метод накопичення полягає в тому, щоб здійснювати щомісячну оплату рахунків, а також витрачати невеликі суми на розваги, тоді як основна частина доходів надходить до банку на зберігання. Така стратегія часто не працює, якщо людина не має конкретних цілей з накопичення коштів. У подібному випадку буде складно знайти причину, яка змусить зупинитись витрачати гроші на розваги. Замість цього підходу можна використовувати інший.

Він полягає в тому, щоб розпочати регулярні платежі з перерахування суми на накопичувальний рахунок. Такий підхід потрібно зробити регулярним правилом і сприймати цю статтю витрат як основну. Для полегшення завдання можна встановити перерахування на рахунок автоматично. Сума може вилучатись на початку місяця або з кожного окремого надходження. Якщо ж встановити подібну функцію і просто забути про неї, то за кілька місяців сума відкладених коштів стане приводом для приємного здивування.

Стратегія № 2. Я перекладаю гроші на накопичувальний рахунок

Стабільне поповнення власного накопичувального рахунку завжди добре. За допомогою пластикових карток такі заощадження стають максимально зручними. Але навіть у цьому випадку існують свої підводні камені. Наприклад, коли у користувача більше немає готівки, він може зняти відкладену суму для покриття поточних зобов'язань або використовувати їх під час покупок . Це дуже легко зробити за допомогою пластику. Гроші завжди в межах доступності, тому людині постійно доводиться боротися зі спокусою скористатися ними.

Як виправити ситуацію? Достатньо вирушити до банку та відкрити депозит терміном на півроку чи рік. Таким чином, можна буде встояти перед витрачанням грошей, які збираються як фінансова подушка на складні часи. Але не варто відкладати всі наявні кошти. Певну кількість грошей слід перевести на накопичувальний рахунок, який використовуватиметься для вирішення поточних НС.

Стратегія № 3. Усі накопичення на одному рахунку

Якщо використовувати єдиний рахунок для різних накопичень, то може здатися, що кошти на ньому накопичити дуже легко, а використовувати їх можна для реалізації будь-якої мети. Коли цей рахунок використовується виключно для накопичення на покупку житла або для відпустки, то подібна ситуація буде прийнятною.

Якщо людина прагне реалізувати відразу кілька великих завдань, то наявність єдиного накопичувального рахунку буде мінусом. Буде дуже складно зрозуміти, наскільки близько ви підійшли до виконання конкретної мрії щодо результативності інших. У результаті можна опинитися в ситуації, коли для комфортної відпустки доведеться витратити всі гроші, які були відкладені на нове авто.

Найкращим рішенням буде відкрити кілька рахунків. Кожен із них буде створений під конкретну мету, яку слід одразу точно позначити. У такому разі значно простіше визначитися з власними фінансами в момент їх надходження, а також відстежити прогрес щодо кожної мети.

Стратегія № 4. Я відкладаю відразу великі суми за будь-якої можливості

Немало людей не можуть систематизовано створювати накопичення. Тому вони відкладають великі суми в той момент, коли щасливий збіг обставин це дозволяє. Подібний варіант призводить до того, що накопичення ростуть хаотично, а також можуть значно знижуватися через тривалу відсутність серйозного заробітку. Розчарування, яке настає після скорочення накопичень може призвести до відмови від них зовсім.

Щоб виправити становище, достатньо встановити конкретну мету, до досягнення якої людина і прагнутиме. Потрібно встановити собі суму, яка має вирушати на накопичувальний рахунок щомісяця. Якщо виникає можливість збільшити стандартну суму без ризику знизити рівень життя, слід робити це без зайвих роздумів. У той же час слід розуміти, що внесок має залишатися регулярною практикою, а сума може тільки збільшуватися, а не зменшуватися нижче за гранично допустиму.

Стратегія № 5. Я відкладаю все, що можу

Цей підхід допомагає у найкоротші терміни накопичити на реалізацію мети. Проте фахівці не рекомендують робити накопичення своїм головним завданням у житті. Відмова від задоволень, навіть якщо вони здаються другорядними, накопичуватиме незадоволеність, тому стати щасливою в подальшому стане набагато складніше.

Після успішного застосування однієї зі стратегій протягом півроку Девід Блейлок рекомендує використовувати іншу та продовжувати накопичувати гроші. Також завжди слід замислюватися над тим, щоб забезпечити пасивний дохід за допомогою інструмента вкладення під відсотки.

Всі публікації
Заявка на кредит
Залишились питання? Задайте їх фахівцю!

Кредитна історія відображає сумлінність позичальника - так вважають абсолютно всі банки...Переглянути

Дзвонять колектори: що робити і коли чекати у гості...Переглянути

Приклад розрахунку вартості кредиту
  • Сума кредиту: 100 000 гривень
  • Відсоткова ставка: 22% річних
  • Вартість заставного об'єкту: 200 000 гривень
  • Графік погашення: лише відсотки
  • Термін кредитування: 12 місяців.

  Витрати на оформлення кредиту
  Нотаріус послуги:

  • Договір іпотеки: 0,1% від вартості застави +2500 грн.
  • Договір позики: 1% від суми позики + 2500 грн.
  Загальна переплата за 12 місяців без урахування суми кредиту: 28 200 грн.
  З урахуванням відсотків та суми кредиту: 128 200 грн.

  Сума переплат може змінюватися у зв'язку з достроковим погашенням суми кредиту.
  Максимальна річна ставка 30%, включаючи судний відсоток, а також інші витрати, комісії за рік.