Ваш надійний фінансовий партнер!
укр | ру

Іпотека чи оренда? Як зробити правильний вибір!

Іпотека чи оренда? Як зробити правильний вибір!

28.05.2019
 

Міністерство регіонального розвитку визнало, що в Україні понад 1,4 мільйона квартиронаймачів - 350 тисяч із них проживає в Києві. Більшість орендарів впевнені, що через високі іпотечні ставки, оренда житла вигідніша, ніж придбання квартири в кредит. Розберемося, чи мають рацію вони, провівши класичний розрахунок, що враховує поточні умови на ринку столичної нерухомості.

Скільки коштує оренда квартири у Києві?

У середині 2019 року, середня вартість оренди 1 кімнатної квартири у Києві, площею 39 кв. м. складає близько 12000 гривень. Це означає, що квартиронаймачу доведеться викласти не менше 144 тисяч гривень на рік або 720 тисяч гривень (у поточних цінах) за найближчі 5 років.

Звичайно, необхідно робити поправку на цілу низку факторів, у тому числі стан квартири, район розміщення, транспортна доступність, чи включені комунальні платежі у вартість оренди. Дуже економні люди, зможуть зняти квартиру і за 9000грн/місяць або 540000 грн. за 5 років. На жаль, її стан бажатиме кращого.

Скільки коштує нова квартира у Києві?

Сьогодні середня вартість квартири в Києві становить 23 300 гривень/1 кв. метр. Житло площею 39 кв. метрів обійдеться в 908 700 гривень.

Як і у разі оренди, вартість купівлі житла формується з урахуванням низки аналогічних факторів: район, транспортна інфраструктура, стан житла тощо. Мінімальна вартість 1кв/м у межах міста становить 16 200 грн. це означає, що недорога 1к. площею 39 квадратів обійдеться в 632 000 грн.

Оренда обійдеться трохи дешевше за покупку в кредит, за одним винятком – купивши квартиру, ви стаєте повноправним власником дорогої житлоплощі та надалі не платите за оренду/іпотеку, а також зможете її продерти.

У чому головна проблема іпотеки?

Ключовою проблемою придбання житла в іпотеку є складні бюрократичні процедури. Системні банки вимагають від позичальника великого пакету документів, у тому числі довідки про доходи з високим рівнем зарплати. Також позика не надається особам з поганою кредитною історією.

Що робити, якщо я не можу/хочу брати іпотечний кредит у банку?

Фінансова компанія «Гроші24», пропонує вигідні умови іпотечного кредитування з мінімальним пакетом документів. Для отримання позики вам необхідний: паспорт, ідентифікаційний код та документ, що підтверджує належність власності, яка надається як застава.

Ми надаємо:

  • Кредит під заставу нерухомості: житлову, нежитлову, а також земельні ділянки;
  • Кредит під заставу житла з 50% оплатою його вартості (проводиться 3-х стороння угода, між інвестором, продавцем і покупцем);
  • Максимальна річна ставка – 24% (найчастіше нижче). Гарантована відсутність прихованих або додаткових платежів;
  • Прийняття рішення про видачу позики протягом 2х годин;
  • У гривнях та валюті (до 85% вартості застави);
  • Надаємо позику особам без довідки про доходи, а також позичальникам з поганою кредитною історією.

Взявши кредит на купівлю квартири вартістю 908 700 грн. на 5 років, ви виплатите близько 2000 грн. Але з урахуванням середньої інфляції 15% на рік, у реальному вираженні (за сьогоднішньою вартістю грошей), житло обійдеться в 140 000 грн. Фактична переплата складе всього 230 грн. Але варто пам'ятати, що ціна нерухомості зараз знаходиться на мінімальних значеннях і найближчими роками дорожчатиме, а вартість оренди підвищуватиметься, збільшуючи рентабельність вашого вкладення.

Всі публікації
Заявка на кредит
Залишились питання? Задайте їх фахівцю!

Кредитна історія відображає сумлінність позичальника - так вважають абсолютно всі банки...Переглянути

Дзвонять колектори: що робити і коли чекати у гості...Переглянути

Приклад розрахунку вартості кредиту
    • Сума кредиту: 100 000 гривень
    • Відсоткова ставка: 22% річних
    • Вартість заставного об'єкту: 200 000 гривень
    • Графік погашення: лише відсотки
    • Термін кредитування: 12 місяців.

    Витрати на оформлення кредиту
    Нотаріус послуги:

    • Договір іпотеки: 0,1% від вартості застави +2500 грн.
    • Договір позики: 1% від суми позики + 2500 грн.
    Загальна переплата за 12 місяців без урахування суми кредиту: 28 200 грн.
    З урахуванням відсотків та суми кредиту: 128 200 грн.

    Сума переплат може змінюватися у зв'язку з достроковим погашенням суми кредиту.
    Максимальна річна ставка 30%, включаючи судний відсоток, а також інші витрати, комісії за рік.